Sunday, July 14, 2024

XII- Kongres Nowego Przemysłu

XII- Kongres Nowego Przemysłu

Dział: Kongresy Napisane przez  październik 20 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria

19-20 października odbył się w Warszawie XII Kongres Nowego Przemysłu. Najważniejsza w kraju konferencja dla sektora energii, organizowana przez Grupę PTWP, zgromadziła bardzo wielu przedstawicieli biznesu, organizacji branżowych, administracji państwowej i ekspertów.

 XII Kongres Nowego Przemysłu: Odnawialne źródła energii. System wsparcia i inwestycje

W tym roku tematem przewodnim Kongresu były zmiany w energetyce, które kształtują się pod wypływem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, organizacyjnych czy prawnych. Pomysły, które jeszcze niedawno leżały w sferze hipotez, są realizowane na naszych oczach. Na scentralizowaną energetykę zintegrowaną pionowo coraz mocniej naciskają źródła rozproszone wspierane przez regulacje. Zmienia się miks energetyczny, rozszerza pojęcie rynku energetycznego, a z drugiej strony pozostaje to samo od lat wyzwanie zapewnienia gospodarce i obywatelom kraju pewnej i możliwie atrakcyjnej cenowo energii.

 Elementy, z których można zbudować model energetyczny dla Polski XXI wieku, są znane. Brakuje jednak strategicznej odpowiedzi, jak je ułożyć. XII Kongres Nowego Przemysłu twórczo włączył się do debaty na ten temat.

Podczas uroczystej gali XII Kongresu Nowego Przemysłu w Warszawie wręczono nagrody "Nowy Impuls 2015". W gronie tegorocznych laureatów znaleźli się ci, którzy podejmują odważne decyzje, liderzy nowych technologii, pionierzy innowacyjnych rozwiązań.

Nagrody "Nowy Impuls 2015" trafiły do:

 Saule Technologies

 Wyróżnienie za wynalazek, który może upowszechnić fotowoltaikę. Polska naukowiec fizyk przyczyniła się do opracowania niskotemperaturowej technologii wytwarzania elastycznych ogniw fotowoltaicznych na bazie perowskitów. Opracowana przez nią metoda umożliwia naniesienie kryształu na dowolną powierzchnię, co może upowszechnić użycie ogniw fotowoltaicznych i zwiększyć udział OZE w miksie energetycznym.

- Jesteśmy start upem, ale podjęliśmy decyzje, że warto łączyć naukę z przemysłem, to będzie przyszłość polskiej gospodarki, w rozwoju której chcemy uczestniczyć - powiedział Artur Kupczunas, wiceprezes zarządu Saule Technologies.

 ABB  - Wyróżnienie za system Enviline ERS, umożliwiający odzyskanie energii elektrycznej z hamujących pojazdów szynowych.

 - Nasze urządzenie, oprócz odzyskania energii elektrycznej z hamujących pojazdów szynowych, służy także do tego, aby ograniczyć emisję CO2 i zwiększyć wydajność istniejących systemów energetycznych. Musimy zarządzać energią, a w ten sposób zmniejszamy zużycie energii - powiedział Włodzimierz Frykowski, dyrektor Lokalnej Grupy Produktowej ABB.

Enspirion   - Wyróżnienie za wdrożenie innowacyjnego pomysłu bilansowania mocy w KSE. Spółka z grupy Energa świadczy usługi zarządzania popytem energii elektrycznej. Chodzi o pierwszy w Polsce tzw. agregator mocy, który na podstawie umów z odbiorcami oferuje operatorowi sieci przesyłowej usługę obniżenia popytu.

REDAKCJA INTERNETOWA wnp.pl  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon: +48 (32) 209 13 03 w. 124

DZIAŁ WSPARCIA PORTALI INTERNETOWYCH - rozwój i promocja portali, wymiana treści Patryk Felner (Kierownik Działu Wsparcia Portali Internetowych) telefon: +48 (32) 209 13 03 w. 126 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 DZIAŁ PROMOCJI Agnieszka Jakubczyk (Dyrektor Działu Promocji)  telefon: +48 (32) 209 13 03 w. 107 fax: +48 (32) 253 06 77 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Patronat medialny ; www.wiadomosci-warszawskie.pl 

źródło; materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora Foto; Janusz Hejżyk

Ostatnio zmieniany Ostatnio zmieniany wrzesień 24 2016
Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 3
Expo

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.