Thursday, June 13, 2024

12 05 23  Nie ma inflacji , Prezes NBP o inflacji w Polsce: skończył się płaskowyż, zaczął się ruch w dół

12 05 23 Nie ma inflacji , Prezes NBP o inflacji w Polsce: skończył się płaskowyż, zaczął się ruch w dół

Dział: Konferencje Napisane przez  maj 12 2023 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę

Proces obniżania się inflacji w Polsce jest stopniowy, ale szybki - powiedział na konferencji prasowej prezes NBP, Adam Glapiński.  

Proces obniżania się inflacji jest stopniowy, ale szybki. Jest szybki ze względu na siłę ostatnich szoków i na ich wtórne efekty, które teraz podbijają inflację” – powiedział Adam Glapiński

Inflacja na świecie oraz w Polsce spada, w Polsce spada bardzo szybko. (…) skończył się płaskowyż, zaczął się ruch w dół, aż dojdziemy z inflacją do celu” – dodał. 

NBP spodziewa się, że do końca roku inflacja spadnie do jednocyfrowego poziomu.

Spodziewamy się, że do końca roku inflacja spadnie do poziomu jednocyfrowego. (…) Wzrost płac nominalnych, przy malejącej inflacji, spowoduje, że płace realne będą rosły, to z kolei oznacza dobre perspektywy na trwały wzrost PKB” – powiedział Adam Glapiński.

źródło; materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora

Materiał Przygotował - Janusz Hejżyk

Ostatnio zmieniany Ostatnio zmieniany maj 12 2023

Kategoria sport

Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 3
Expo

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.