Thursday, June 13, 2024

Konferencje 12

Napisane przez maj 12 2023

Proces obniżania się inflacji w Polsce jest stopniowy, ale szybki - powiedział na konferencji prasowej prezes NBP, Adam Glapiński.  

Proces obniżania się inflacji jest stopniowy, ale szybki. Jest szybki ze względu na siłę ostatnich szoków i na ich wtórne efekty, które teraz podbijają inflację” – powiedział Adam Glapiński

Inflacja na świecie oraz w Polsce spada, w Polsce spada bardzo szybko. (…) skończył się płaskowyż, zaczął się ruch w dół, aż dojdziemy z inflacją do celu” – dodał. 

NBP spodziewa się, że do końca roku inflacja spadnie do jednocyfrowego poziomu.

Spodziewamy się, że do końca roku inflacja spadnie do poziomu jednocyfrowego. (…) Wzrost płac nominalnych, przy malejącej inflacji, spowoduje, że płace realne będą rosły, to z kolei oznacza dobre perspektywy na trwały wzrost PKB” – powiedział Adam Glapiński.

źródło; materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora

Materiał Przygotował - Janusz Hejżyk

Napisane przez listopad 03 2022

Innowacje są główną siłą kreatywną dzisiejszych przedsiębiorstw. Wdrażane przez przedsiębiorstwa innowacje zapewniają im możliwość istnienia oraz dalszego rozwoju.

Celem „Executive Innovation Forum” jest pokazanie, w jaki sposób różne sektory z branż przemysłowych lub usługowych zmieniają się, aby być coraz bardziej innowacyjne.

Konferencja skupia najważniejsze polskie i zagraniczne innowacyjne przedsiębiorstwa oraz liderów, którzy wytyczają ścieżki rozwoju w gospodarce. Swoją obecność już potwierdziły: Pfizer, AstraZeneca, Dassault Systèmes, Fanuc, Huawei oraz wiele innych firm.

Tematami dyskusji panelowych będą:

  1. Innowacyjne organizacje.
  2. Cyfrowa transformacja biznesu.
  3. Przywództwo kobiet w erze innowacji.
  4. Startupy – jak skutecznie wspierać rozwój polskich innowacji?

Konferencji towarzyszyć będzie wieczorna gala rozdania nagród „Diamenty Innowacji”, podczas której, ogłoszeni zostaną wybrani przez Kapitułę laureaci konkursu. Uhonorowane zostaną najlepsze przedsiębiorstwa i liderzy, którzy wdrażają nowe technologie i innowacje. Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w tym konkursie.

Więcej informacji o konkursie pod tym linkiem.

Zgłoszenia przyjmujemy do 8 listopada.

Aktywne uczestnictwo w spotkaniach networkingowych organizowanych przez Executive Club może przynieść przedsiębiorcom oraz firmom ogromne korzyści. Są nimi: nawiązywanie znajomości z osobami z różnych branż i reprezentującymi różne zawody, a także podtrzymywanie z nimi dobrych relacji.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na stronie: Executive Club.

 

źródło; materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora

Materiał Przygotował - Janusz Hejżyk

Napisane przez październik 21 2022

12 10 22 Konferencja VI KONGRES WIZJA ZDROWIA - Diagnoza i Przyszłość

- Foresight Medyczny oraz XVI HOSPITAL & HEALTHCARE MANAGEMENT    WARSZAWA, 11.10.2022 - 12.10.2022

W tym roku powracamy do formuły stacjonarnej Kongresu Wizja Zdrowia. Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz Kongresu Hospital & Healthcare Management.
Połączone konferencje odbędą się 11 i 12 października 2022. Dwa dni wiedzy, dyskusji, rekomendacji i prognoz – tego mogą oczekiwać uczestnicy najważniejszego wydarzenia systemowego tej jesieni.
Będzie to wyjątkowa okazja do dyskusji o sprawach systemowych oraz medycznych. Do dyskusji zaprosiliśmy zarówno panelistów, którzy na co dzień analizują polską rzeczywistość w ochronie zdrowia, jak i praktyków wdrażających zmiany w systemie ochrony zdrowia. Będą z nami m.in. przedstawiciele administracji publicznej, polskiej nauki, dyrektorzy szpitali i menedżerowie firm farmaceutycznych.
Sesję inauguracyjną Kongresu Wizja Zdrowia poprowadzi prof. dr hab. Tomasz Zdrojewski z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z ekspertami PAN. Nie zabraknie również paneli dotyczących ustawy o jakości leczenia czy nowych zawodów medycznych współorganizowanych przez prof. Jarosława J. Fedorowskiego, prezesa Polskiej Federacji Szpitali.
Ważną częścią konferencji będą panele poświęcone polityce lekowej, procedurze refundacyjnej oraz wizji zdrowia w wybranych obszarach, jak choroby płuc, neurologia, onkologia i choroby cywilizacyjne. Zostaną poruszone zagadnienia dotyczące m.in. chorób nowotworowych w czasach pandemii, profilaktyki chorób rzadkich, procedury refundacyjnej oczami pacjentów i lekarzy, funduszu medycznego w kontekście przełomowych terapii.
Wierzymy, że będzie to wyjątkowa okazja do dyskusji klinicystów, przedstawicieli administracji publicznej oraz pacjentów o rozwiązaniach i pomysłach na poprawę funkcjonowania polskiego systemu opieki zdrowotnej. Dołożymy wszelkich starań, aby zachować wszelkie wymogi związane z reżimem sanitarnym. Będzie także możliwość zdalnego uczestnictwa panelistów oraz widzów w poszczególnych panelach. Na stronie wydarzenia będzie możliwość odtworzenia paneli. Z kolei relacje zamieścimy w kolejnych wydaniu czasopisma "Kurier Medyczny".
Dwa dni, wiele różnorodnych paneli, autorytety i słowo wizja odmieniane przez wszystkie przypadki.

https://www.termedia.pl/Konferencja-VI-KONGRES-WIZJA-ZDROWIA--Intro,1754,19760.html

Małgorzata Solarczyktel. kom. + 48 501 419 806
Małgorzata Filipek tel. kom. + 48 512 027 361
Anna Motyczyńska tel. kom. + 48 509 562 702
Agnieszka Starewicz-Jaworska 502 107 464 Dyrektor Oddziału W-wa Pl. Trzech Krzyży 10/14,  Biurowiec Ethos I piętro

źródło; materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora

Materiał Przygotował - Janusz Hejżyk

Napisane przez październik 14 2022

Grali na podwórku, byli zachęcani przez rodziców lub przyjaciół, próbowali różnych dyscyplin, zanim znaleźli tę dla siebie – tak zaczynali nagradzani polscy sportowcy. Polski tenisista Hubert Hurkacz zdecydował się na tenis, ale grał również z sukcesami w kosza. Zdobywca medalu mistrzostw świata w judo Krzysztof Wiłkomirski rozpoczął swoją przygodę, bo jego tata zaprowadził go na trening. A Adrian Castro – nasz paraolimpijczyk z Rio, Londynu i Tokio – historię ze sportem zaczął na obozie aktywnej rehabilitacji. Droga do zawodowego sportu może rozpocząć się w każdym miejscu i każdy z nas może spróbować. Odnalezienie dyscypliny dla siebie ułatwia organizowany 18 września przez Fundację Zwalcz Nudę Narodowy Dzień Sportu, który w tym roku odbywa się już po raz 10. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Fundacja Zwalcz Nudę współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki od 10 lat organizuje nieprzerwanie święto zdrowia i aktywnego trybu życia. Przygotowania trwają cały rok. Zaproszeni do udziału w kampanii partnerzy – punkty sportowe z całego kraju – organizują u siebie bezpłatne treningi oraz dołączają do wielkiego pikniku w Warszawie na błoniach PGE Narodowego. W ten sposób powstaje program setek bezpłatnych treningów z dziesiątek dyscyplin sportowych. Całą serię wydarzeń fundacja zbiera pod jednym hasłem i nagłaśnia wielką kampanią: Narodowy Dzień Sportu.

Ja swoją przygodę z judo rozpocząłem w roku 1991. Mój Tata zaprowadził mnie na treningi do Klubu AZS Uniwersytet Warszawski – opowiada Krzysztof Wiłkomirski, Honorowy Ambasador Narodowego Dnia Sportu. ­– Teraz sam zachęcam do uprawiania sportu, dlatego idea Narodowego Dnia Sportu jest mi tak bliska. Ważne jest, żeby ciągle zachęcać dzieciaki do ćwiczeń, pokazywać im nowe możliwości i podsuwać różne dyscyplin, które będą właśnie dla nich. Bezpłatne treningi 18 września w całej Polsce są idealną okazją do tego.

18 września w godz. 12:00-17:00 odwiedzi błonia PGE Narodowego. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji o pikniku tutaj: www.narodowydziensportu.pl/edycja/piknik-w-ramach-x-edycji-nds/

Weź udział w Narodowym Dniu Sportu!

Udział w treningach, wydarzeniach i animacjach w całej Polsce jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę www.narodowydziensportu.pl/edycja/ i znaleźć coś dla siebie.

Kontakt dla mediów Aleksandra Stronkowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 665 590 237

źródło; materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora

Materiał Przygotował - Janusz Hejżyk

Napisane przez wrzesień 29 2022

31 05 22 X Jubileuszowy Cashless Congress

przeszedł już do historii, w której zapisał się złotymi literami. Ponad 700 uczestników było świadkami i bohaterami nieprawdopodobnej wymiany wiedzy z ekspertami rynku, prezentującymi swoje dokonania i dyskutującymi w trakcie paneli.

31 maja i 1 czerwca to były szalone dwa dni. Dziękuję wam wszystkim za obecność, otwartość, energię i żywiołowość, która znalazła ujście w gościnnych progach hotelu Intercontinental w Warszawie, w czasie X edycji #CashlessCongress.

Cieszę się, że w pełni zrealizowaliśmy fantastyczną i bogatą agendę Kongresu. Kolejny raz pokazaliśmy, że mamy unikatowy ekosystem współpracy sektora prywatnego, świata nauki oraz administracji publicznej.

Widzę mnóstwo efektów synergii, które są mocno zauważalne na styku świata płatności i usług wspierających nowoczesnych przedsiębiorców. Jestem dumny, że to właśnie podczas tej edycji kongresu miała miejsce premiera absolutnie przełomowego rozwiązania akceptacji płatności BLIK na kasie fiskalnej online.

Czuję też niesamowitą odpowiedzialność za utrzymanie w przyszłości poziomu programu Kongresu i sprostanie oczekiwaniom branży płatniczej. Zapewniam, że zrobimy wszystko, aby każdy kolejny Cashless Congress był jeszcze lepszy i bardziej atrakcyjny merytorycznie.

I pamiętajcie proszę, że CashlessCongress to przede wszystkim Wy, ludzie i firmy, wspierający tę inicjatywę i dający z siebie wszystko, by budować jej sukces i znaczenie na polskim rynku płatniczym.

Bardzo dziękuję Radzie Programowej X Cashless Congress, która pod kierunkiem Przewodniczącego Mieczysława Groszka i Honorowego Przewodniczącego Tadeusza Kościńskiego wypracowała interesujący i bogaty program – tym samym podtrzymując tradycję wysokiej jakości merytorycznej naszego Kongresu.

Dziękuję wszystkim partnerom Kongresu, bez których nasze wydarzenie nie mogłoby się udać – partnerowi głównemu Kongresu firmie PSP BLIK, partnerowi merytorycznemu Fundacja Polska Bezgotówkowa, partnerom platynowym: Mastercard, Paytel, PWPW, Polskie ePlatności a także wszystkim partnerom

złotym: firmom Stripe, Blue Media, Ingenico, SunMi, TAG Systems, PARP, KIR, Przelewy24, Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, ZUS.

Robert Łaniewski <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>

Jakub Jankowski <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>

609 088 083 www.frob.pl ul. Kruczkowskiego 4b/13, 00-412 Warszawa

źródło; materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora Materiał Przygotował Janusz Hejżyk

Strona 1 z 2
Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 3
Expo

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.