Thursday, June 13, 2024

Wieczór Argentyński

Wieczór Argentyński

Dział: Inne Napisane przez  listopad 28 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria

8 11 2015 - Wieczór Argentyński 

Fundacja Ex Animo im. Marii Sapiehy wraz z Ambasadą Republiki Argentyny mają przyjemność zaprosić na Dobroczynny Wieczór Argentyński, który będzie miał miejsce 28 listopada 2015 r. w Sali Balowej Hotelu Sheraton w Warszawie. Cały dochód z darowizn przekazanych przez gości spotkania trafi do Kliniki Onkologii Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” na rzecz leczenia dzieci z chorobą nowotworową.

Fundacja Ex Animo wspiera leczenie najmłodszych, zmagających się z chorobą nowotworową od 21 lat. Darowiznę na ten cel będzie można przekazać w czasie całego wieczoru m.in. w Kąciku Dobroczynnym lub przy okazji aukcji dzieł sztuki. Również dochód z rezerwacji biletów na wydarzenie zostanie przekazany na rzecz Kliniki.

Wieczór Argentyński pod hasłem „Original Tango Argentino” rozpocznie się o godzinie 19.00 występem muzyków z Buenos Aires i pokazem argentyńskiego tanga. Następnie odbędzie się aukcja m.in. dzieł sztuki Wojciecha Fangora oraz darów Ambasador Republiki Argentyny, Patricii Deatriz Salas. Aby dopełnić argentyńskiej atmosfery, na kolację Szef Kuchni Hotelu Sheraton zaserwuje kulinarne specjalności z tego kraju. Gospodynią wieczoru będzie Bożena Daniłowicz, Prezes Zarządu Fundacji Ex Animo.

Wieczór przybierze formę uroczystego spotkania, dlatego uprzejmie przypominamy gościom, że obowiązują stroje galowe.

 

O Fundacji  - Fundacja Ex Animo im. Marii Sapiehy powstała z chęci niesienia pomocy dzieciom dotkniętym chorobą nowotworową. Pomysłodawczynią założenia Fundacji była księżna Maria Sapieha. Fundatorami - założycielami w maju 1994 roku zostali Maria Sapieha, Anna Branicka - Wolska, Maria Kozera, Grażyna Kropczyńska, Danuta Perek, Mirosława Zaskórska, Krzysztof Poklewski – Koziełł, Jerzy Kropczyński, Zdzisław Rondio, Bogdan Sarwiński i Zbigniew Studziński, a członkami honorowymi Serena Balfour, Albert Światopełk Czetwertyński i Krzysztof Kieślowski.

Symbolem Fundacji Ex Animo jest ozdoba w kształcie serca. Jest to replika najstarszej, znalezionej na terenach polskich ozdoby z XIII wieku. Statuetką z sercem, jako symbolem daru serca, który potrafi odmieniać życie chorych dzieci, nagradzamy naszych, szczególnie hojnych darczyńców.

Projekty Fundacji Ex Animo ---  Od 2001 roku Fundacja Ex Animo organizuje doroczne, tematyczne wieczory charytatywne w hotelu Sheraton pod patronatem i przy życzliwym wsparciu i pomocy kolejnych Ambasad. Wśród nich były już fiesty kolumbijska i hiszpańska, wieczór południowoafrykański „African dream”. Goście wieczorów mieli okazję podziwiać pokaz samby brazylijskiej i kosztować szwajcarskie sery oraz licytować atrakcyjne przedmioty, charakterystyczne dla danego kraju.

Stałymi elementami każdego wieczoru są aukcja, loterie, a także od 2004 roku, tzw. cicha aukcja. Poprzez współpracę z wieloma partnerami biznesowymi, staramy się aby nasi Goście mieli możliwość licytowania atrakcyjnych przedmiotów, nawiązujących do tematyki danego wieczoru.

 

Co więcej, charakter dorocznego wydarzenia podkreślają również pokazy i występy zaproszonych zespołów, a nasi Goście zawsze mogą skosztować trunków i specjalności kuchni poszczególnych państwa i tańczyć na parkiecie przy tematycznej i klimatycznej muzyce do białego rana.

Wśród śmiechu i zabawy jednak nigdy nie zapominamy o tym co najważniejsze - o chorych na nowotwory dzieciach, o ich potrzebach, zdrowiu i uśmiechu. O tym, że każdy z nas może pomóc uratować dziecko od śmierci, ulżyć w bólu i dać nadzieję (…) – jak powtarzała Maria Sapieha.Całkowity dochód z każdego wieczoru od samego początku istnienia Fundacji Ex Animo przekazywany jest na potrzeby Kliniki Onkologii „Instytutu – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” i jej małych podopiecznych, których nasza Fundacja wspiera od 1994 roku.

2015 - Wieczór Argentyński

2014 - Wieczór Turecki

2014 - Dobroczynny Koncert Skrzypcowy

2013 - Wieczór Włoski "La Bella Italia"

2012 - Wieczór Algierski

2011 - Wieczór Luksemburski

2010 - Wieczór Marokański

2009 - Wieczór Belgijski

2008 - Wieczór Andrzejkowy

2007 - Wieczór Brazylijski

2006 - Wieczór Brytyjski „British Evening”

2005 - Wieczór Szwajcarski

2004 - Wieczór Południowoafrykański „African dream”

2003 - Fiesta Hiszpańska

2002 - Wieczór Andrzejkowy

2001 - Fiesta Kolumbijska 

źródło; materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora Foto; Janusz Hejżyk  (38)

28.11 15  g.19.00  15-Gala Fundacji exanimo Wieczór Argentyński  Hotel Sheraton  Bal dobroczynny   

Media  Kontakt dla mediów: Dominika Górska-Szymańska Martis CONSULTING Tel. 510 24 86 37 E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://exanimo.pl/projekty-fundacji-ex-animo/bale-charytatywne-i-wydarzenia-specjalne/2015-wieczor-argentynski  Organizator Bożena Daniłowicz  606 903 883 Dzień dobry, Przekazałam Państwa maila do biura Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Proszę o kontakt z Panią Małgorzatą Skrzypiec – 22 851 10 80. Pozdrawiam, Dominika Górska Senior PR Manager Tel.: +48 22 244 57 10 Tel: +48 510 24 86 37   Prezes Zarządu Fundacji Ex Animo. Bozena Daniłowicz 606 903 883

Wieczór Argentyński pod hasłem „Original Tango Argentino”  występem muzyków z Buenos Aires i pokazem argentyńskiego tanga. Następnie odbędzie się aukcja m.in. dzieł sztuki Wojciecha Fangora oraz darów Ambasador Republiki Argentyny, Patricii Deatriz Salas. Aby dopełnić argentyńskiej atmosfery, na kolację Szef Kuchni Hotelu Sheraton zaserwuje kulinarne specjalności z tego kraju.

Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 3
Expo

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.