Friday, September 18, 2020

Branża winiarska rośnie w siłę winarosna

Branża winiarska rośnie w siłę winarosna

Dział: Inne Napisane przez  grudzień 15 2015 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Galeria

2.12.15   Branża winiarska rośnie w siłę – konferencja prasowa PRW

Polska Rada Winiarstwa, na konferencji prasowej, która miała miejsce dn. 2 grudnia br. przedstawiła swojego  nowego prezesa – mec. Jerzego Kwaśniewskiego  oraz nową strukturę, będącą odpowiedzią na rozwój rynku winiarskiego. PRW tworzy dwa komitety członkowskie, które działać będą na rzecz wyrobów winiarskich owocowych i miodów pitnych oraz osobno na rzecz win gronowych. Zmiany i nowe kierunki rozwoju wynikają z tendencji i wzrostów spożycia wybranych kategorii produktowych na polskim rynku.

Nowa struktura, nowe cele  „PRW dostrzega zmiany i nie tylko wychodzi im naprzeciw. Staramy się iść o krok dalej przechodząc zmiany strukturalne, by wspólnie działać w imieniu całej branży, pamiętając  o zróżnicowanych potrzebach naszych krajowych producentów i dystrybutorów. W ramach Związku Pracodawców Polskiej Rady Winiarstwa powstają dwa komitety związane z dwoma grupami produktów winiarskich: Komitet Win Gronowych oraz Komitet Produktów Fermentowanych. Różne kategorie  wymagają zróżnicowanych działań, w ten sposób zapewniamy pełną reprezentatywność naszego rynku.” – mówi nowy prezes Polskiej Rady Winiarstwa Jerzy Kwaśniewski.

Celem zmian, jak podkreślał w czasie konferencji Zarząd Polskiej Rady Winiarstwa, jest przede wszystkim wykorzystanie potencjału drzemiącego w polskiej branży winiarskiej i atutach polskich firm winiarskich, do których zaliczyć należy najwyższej klasy surowiec (jak chociażby jabłka, wiśnie, maliny czy porzeczki, których Polska jest największym producentem w Unii Europejskiej), tradycyjne receptury i wieloletnia praktyka związana z wytwarzaniem wyrobów winiarskich (tradycja dzisiejszego cydru, a dawniejszego jabłecznika), wysokie standardy jakościowe narzucane przez Ustawę Winiarską z 2011 roku, które obowiązują naszych producentów oraz przedsiębiorczość polskich firm, które inwestują w nowoczesne technologie, mają zagraniczne plany i aspiracje. Aktualnie nadrzędnymi celami Polskiej Rady Winiarstwa jest wprowadzenie polskich krajowych produktów do języka aktów prawnych Unii Europejskiej, gdzie dotychczas praktycznie nie istniały oraz promocja dobrej renomy krajowych producentów wyrobów winiarskich na bazie krajowych owoców.

Gośćmi specjalnymi Polskiej Rady Winiarstwa byli Jean-Louis Buër, Radca ds. Rolnych Ambasady Francji oraz Jaime Camps, Radca Handlowy Ambasady Hiszpanii. Opowiedzieli oni o różnicach jakie dostrzegają pomiędzy kształtującą się kulturą picia wina w Polsce a dojrzałym już rynkiem winiarskim w swojej ojczyźnie oraz o sposobach na promocję wyrobów winiarskich zagranicą.

W ubiegłym roku w Polsce wyprodukowano łącznie 98 milionów litrów win owocowych, czyli o ponad 3,5 proc. więcej niż w 2013 roku. Ilościowy wzrost produkcji branża zawdzięcza przede wszystkim cydrom.

Winiarze liczą, że ten rok zakończą jeszcze lepszym wynikiem, jednak mogą w tym przeszkodzić problemy, z jakimi branża się boryka – mówi Jerzy Kwaśniewski, nowym prezesem Polskiej Rady Winiarstwa. 

Polskie wina rosną w siłę  - My reprezentujemy grono producentów, którzy opierają swoją produkcję o tradycyjne polskie surowce. Chodzi o wina owocowe. Ich produkcja i sprzedaż rosną. Natomiast mamy istotne problemy na styku między branżą i administracją publiczną, przy czym te problemy nie wpływają na razie istotnie na kondycję branży, która jest silna.

 Kontakt ; Stowarzyszenie Naukowo Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego Polska Rada Winiarstwa 00-043 Warszawa

ul. Czackiego 3/5  tel. 22 828 27 21 fax. 22 827 38 47  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   http://www.portalspozywczy.pl

O nas  ;;; Polska Rada Winiarstwa jest ekspertem i największą organizacją w branży winiarskiej. Zrzesza czołowych producentów, importerów i dystrybutorów win i miodów pitnych oraz innych przedsiębiorców związanych z rynkiem winiarskim w Polsce. PRW działa w ramach Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego i należy do Rady Gospodarki Żywnościowej działającej przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Główne cele PRW:

1. Reprezentowanie i dbanie o interesy Członków wobec władz ustawodawczych, wykonawczych i instytucji kontrolnych oraz innych organizacji krajowych i zagranicznych.

2. Umacniani świadomości tradycji napojów winiarskich w połączeniu z promowaniem nowoczesnych technologii produkcji.

3. Podnoszenie świadomości i edukacja społeczeństwa na temat kultury odpowiedzialnego spożywania alkoholu i przeciwdziałanie alkoholizmowi.

4. Wyrażanie opinii i postulowanie zmian w istniejących oraz tworzonych aktach prawnych. Inicjowanie prorozwojowych rozwiązań fiskalnych, celnych, jakościowych i zdrowotnych. Prowadzenie banku informacji na temat aktów prawnych związanych z branżą winiarską.

5. Podnoszenie jakości wyrobów winiarskich oraz doskonalenie kwalifikacji zawodowych i integracja pracowników branży winiarskiej.

 

źródło; materiały prasowe dystrybutora- lub organizatora Foto; Janusz Hejżyk 

2.12.15  g. 11:00 Restauracja Dwie Trzecie mediterranean fusion, ul. Wilcza 50/52  na coroczną konferencję prasową Polskiej Rady Winiarstwa, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „Polska branża winiarska rośnie w siłę”. Pozdrawiam, Izabela Krasuska Kuźnia PR Sp. z o.o. ul. Grójecka 194, p.III, lok. 88 02-390 Warszawa tel. 667 985 098 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. (22) 398 94 91  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Reklama 1

Kategoria sport

październik 15 2015 0
Team TOTAL
wrzesień 27 2015 0
Wielka Warszawska
maj 11 2015 0
ViP CROSS
Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 2
Reklama 3
Reklama 4

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.