Sunday, July 14, 2024

Gala  Wybitny Agroprzedsiębiorca RP  2020 , właściciele szkółki  Lucjan i Grzegorz Kurowscy.

Gala Wybitny Agroprzedsiębiorca RP 2020 , właściciele szkółki Lucjan i Grzegorz Kurowscy.

Dział: Gala Napisane przez  wrzesień 27 2020 wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
Gala  Wybitny Agroprzedsiębiorca RP  2020 , właściciele szkółki drzew ozdobnych w Końskowoli Lucjan i Grzegorz Kurowscy.
 
O tytuł mogli się ubiegać przedsiębiorcy, którzy wcześniej uzyskali już tytuł "Wzorowego Agroprzedsiębiorcy RP", a ich wyniki są na poziomie europejskim. Lucjan i Grzegorz Kurowscy - ojciec i syn - są właścicielami firmy założonej w 1960 r., która zajmuje się produkcję krzewów i roślin ozdobnych. Obecnie w szkółce znajduje się ok. 2 tys. gatunków i odmian drzew. 70 proc. produkcji wysyłane jest na eksport, głownie do Rosji i na Ukrainę.
Dziewięciu laureatom konkursu przyznano tytuł "Wzorowego Agroprzedsiębiorcy 2011". Są to: Ireneusz Dymarski - dyrektor Zakładu Doświadczalnego w Pawłowicach zajmującego się hodowlą bydła; Paweł Krajmas - dyrektor Zakładu Mięsnego Jasiołka w Dukli; Arkadiusz Nowicki - prezes firmy Metalbud-Nowicki w Rawie Mazowieckiej produkującej maszyny dla przetwórstwa mięsa; Felicjan Pikulik - prezes Stadniny Koni w Dobrzyniewie; Elżbieta i Wojciech Pysiak - właściciele gospodarstwa rolnego i przydomowej masarni w Zdziechowicach; Elżbieta i Sławomir Wiesiak, właściciele firmy cateringowej Janex w Warszawie; Andrzej Wiśniewski - rolnik ze Sławkowa, Mieczysław Zaremba - prezes Rolniczego Kombinatu Spółdzielczego Bądecz oraz Stanisław Zymon - właściciel Szkółki Krzewów Ozdobnych w Tłokini Wielkiej.
Tytuł "Promotor Agrobiznesu RP 2011" przypadł prezesowi Banku Spółdzielczego w Dusznikach Wojciechowi Jujeczce oraz dyrektorowi Instytutu Ochrony Roślin Markowi Mrówczyńskiemu.
"Agroprzedsiębiorcą RP Wszechczasów" został prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Jasienicy Rosielnej Kazimierz Śnieżek. Tytuł ten może dostać osoba działająca w branży żywnościowej, która otrzymała wcześniej tytuł wybitnego agroprzedsiębiorcy i pracuje w zawodzie ponad 50 lat.
 
Celem konkursu jest nagradzanie przedsiębiorców rolnych, którzy mają znaczące dokonania w prowadzonych przez siebie agrofirmach. Organizatorem konkursów jest redakcja magazynu "Agro". Konkursowi patronował w tym roku wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak i minister rolnictwa Marek Sawicki.
Ostatnio zmieniany Ostatnio zmieniany wrzesień 27 2020
Category Name

Lorem ipsum dolor elit sit amet, consectetuer adipiscing proin sed odio.

Kontakt z redakcją

Follow us on Twitter
Like us on Facebook
Join us on Google+
Reklama 3
Expo

Wiadomości Warszawskie

Działają na rynku od 2002 roku. Od początku pracują dla nas dziennikarze i fotoreporterzy z wieloletnim doświadczeniem w prasie ogólnopolskiej, regionalnej i specjalistycznej. Dzięki nim możemy zaoferować Państwu najwyższej jakości materiały prasowe, zdjęcia i reportaże o różnorodnej tematyce , również w postaci filmów w tym m.in. fotoreportaże, wywiady, relacje z imprez i wydarzeń, planów filmowych, ciekawostki, materiały poradnikowe, itp. Do Państwa dyspozycji oddajemy także bogate archiwum prasowe i fotograficzne z minionych wydarzeń. Pełna lista kategorii i tematów dostępna jest na naszej stronie wiadomości warszawskie.